ANKARA DİŞ BEYAZLATMA

Ankara Diş Beyazlatma
Sağlıklı ve beyaz dişler estetikte önemli bir faktördür. Beyaz dişlere sahip olmak için diş beyazlatma işlemi son yıllarda diş hekimleri tarafından sıklıkla kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Dış veya iç etkenlerden dolayı dişlerde renk değişimleri olabilir. Beyazlatma; kimyasal ajanlar kullanılarak rengi açılmış bu dişlerin beyazlatılmasını içeren bir işlemdir. Bu işlemin amacı dişlerde bulunan lekelerin rengini azaltmak ve dişleri daha beyaz hale getirmektir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş merkezine başvuran kişi işlemden en iyi şekilde yararlanmak için daha öncesinde diş temizletme işlemi yapmalıdır. Diş beyazlatma işlemi olarak anılan bu işlem,, dişlerin tonunu açmak ve beyaza çevirmek için kullanılan yaygın bir yöntemdir. Dişlerin dış faktörler nedeniyle sararmış olması bu işlemi yaptırmak isteyenlerin ana sebebi oluyor. Diş sararması sigara, asitli içecekler ve zararlı beslenme şekliyle şekillenebilir.

Diş beyazlatma işlemi sadece canlı dişlere değil, kanal tedavisine uğramış dişler için de uygulanabilen sağlıklı ve zararsız bir yöntemdir. Diş sağlığı merkezlerinde uygulanabildiği gibi doktorlar tarafından önerilen evde tedavi yöntemleriyle de diş beyazlatma işlemi yapılabilir. Bu işlemi en uygun fiyatlarla kaliteli şekilde yaptırmak için Ankara diş beyazlatma merkezileri en iyi tercih oluyor.

Diş Beyazlatma Aşamaları Nelerdir?

Diş beyazlatma 3 farklı gruba ayrılır. Bunlar; bariyerler, ajan ve ışık uygulamalardır.

  • Bariyer uygulaması: Canlı dişleri beyazlatmak için kullanılan kimyasal reaktifler oksitleyici olduğundan, diş etlerini korumak için önce bu bölgelere bir bariyer uygulayın.
  • Ajan Uygulaması: Kimyasal ilaç hazırlandıktan sonra diş yüzeyine yeterli miktarda ilaç sürülür.
  • Işık uygulaması: Hasta koruyucu gözlüklerini taktıktan sonra özel bir ışık cihazı ile dişlerin üzerine ışık verilerek dişlerin istenilen renge ulaşması sağlanır.

Diş Beyazlatma Ağrılı Bir Süreç Midir?

Diş beyazlatma yaptırmak isteyen kişilerin en çok korktuğu durum diş beyazlatma tedavisi sırasında ağrı hissedip hissetmeyeceğidir. Beyazlatma sırasında diş ağrısı beklenmez. Nadir de olsa işlemden sonraki 24 saat içinde analjeziklerle duyarlılığın kesilebildiği gözlemlenebilir.

Diş Beyazlatma Dişlere Zarar Verir Mi?

Mutlu ve sağlıklı bir gülümseme birçok insanın hayalidir. Profesyonel koşullarda yapılan diş beyazlatma dişlere zarar vermez. Ancak bu süreç teknik olarak hassastır ve uzmanların doğru koşullarda uygulaması önemlidir.

Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır?

Beyazlatma sonrası renkli gıdalarla temastan sonra dişler renk değiştirebilir. Bu durumda kilit faktör, ağartma sonrası mümkün olduğunca gıda boyasından uzak durmaktır. İlk 3 hafta bu kritik eşiktir. Dişler bu besinlere daha az maruz kalır ve daha uzun süre beyazlatma işleminin etkisini etkin bir şekilde sürdürebilir. Diş beyazlatma tedavisi gören bireylerin ilk haftaya dikkat etmesi gerekmektedir. Diş beyazlatma tedavisinden sonraki ilk hafta aşırı soğuk veya aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçınmalıdırlar.

Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk birkaç gün aşırı soğuk veya aşırı sıcaktan kaçının. Ameliyattan sonra her hastanın bir diyet listesi olur. Yiyecek veya içeceklerin herhangi bir şekilde renklendirici içermesi yasaktır. Özellikle ilk 3 gün çok hassastır ancak 1 hafta-10 güne dikkat edilmesinde fayda vardır.

Sigara, çay, kahve, çikolata, kırmızı şarap, kiraz, karamel, ketçap gibi koyu renk içeren ürünler işlem bittikten sonra 1 hafta içinde kullanılmamalıdır. Aksi takdirde elde edilen beyazlık kaybolacak ve tedaviden alınan verim kaybolacaktır.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Beyazlatma için kullanılan yöntem, kullanılan malzemelerin kalitesi ve renklendirmenin türü fiyatlandırmayı etkileyen faktörler arasındadır. Diş hekiminin uygulanacak dişe bakmadan fiyat vermesi yanlıştır. Ankara diş beyazlatma merkezleri muayene ve fiyat konusunda en iyi tercih olmaya devam ediyor.

 

TOP
Konuşma Başlat
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Ara