LAMİNATE VENEER

Yaprak porselen olarak da bilinen bu uygulama; renklenmiş dişler, çapraşıklık, estetik görünüm sağlama amacıyla uygulanır. Diş dokusunu en çok koruyan restoratif işlemlerden biridir ve doğal diş görünümünü, ışık geçirgenliğini, dokusunu taklit edebilmesi sebebiyle tercih edilir. Camsı seramikten yapıldığı için uzun yıllar rengini koruyabilir. Yüksek teknik hassasiyet ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır.

ZİRKONYUM

Klasik metal altyapılı kronlara göre daha estetik ve diş eti ile daha iyi uyuma sahiptir. Kuvvetlere karşı direnci çok yüksek olup özellikle ön bölge dişlerde tercih edilmektedir.

DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ

Diş taşları tükürük ve besin artıklarının zamanla sertleşmesi sonucu oluşur. Temizlenmediği takdirde önce diş eti çekilmesi ve sonra kemik erimesini takiben çürük olmaksızın diş kayıplarına yol açabilmektedir. Hem dişeti hem de diş sağlığı açısından kontrol altına alınarak ileri düzey problemler engellenmelidir.

TELSİZ ORTODONTİ (ŞEFFAF)

Diş çapraşıklarının düzeltilmesinde kullanılan tel tedavisi günümüzde önemi artan estetik kaygıları önleme adına tel olmaksızın kişiye özel üretilen, görünmeyen şeffaf plaklar ile yapılabilmektedir. Tedavi başlangıcında hastadan fotoğraflar, röntgen ve ölçü alınarak analiz yapılır eğer uygunsa plak üretimine geçilir. Tedavinin seyri ve süresi en baştan izlenerek süreç başlatılır.

KANAL TEDAVİSİ

Dişlerimiz dıştan içe doğru mine, dentin ve iç kısımda sinir odası (pulpa) olmak üzere tabakalanmıştır. Oluşan çürük sinir odasına çok yakın veya ulaşmış ise çürük temizlenir, sinirleri alınarak kanal dolumu yapılır. Genelde bu işlem tek seansta bitirilip üst yapısının restorasyonuna geçilir.

TOP
Konuşma Başlat
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Ara